Ремонтували дороги, ливнівки, прибирали вулиці й не тільки: комунальники міста відзвітували про виконану роботу і розповіли про плани на весняний період

Сьогодні, 30 березня, на черговому засідання виконавчого комітету міської ради директор департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Семенюк відзвітував про виконану роботу в зимовий період 2022-2023 роки та розповів про плани робіт на весняний період поточного року. Війна внесла свої корективи в стратегічні плани мирного життя, тож місто перейшло від стратегічного планування до оперативного реагування. Реалізація частини проєктів була призупинена. Проте підтримувати місто в належному стані важливо. Згуртована та професійна команда працювала та працює для забезпечення комфорту вінничан. Кожен на своєму місці виконує важливі задачі для стабільної роботи критичної інфраструктури.

Першочергово торік в міжопалювальний сезон були виконані роботи з підготовки вулично-шляхової мережі міста до зимової експлуатації.

“Попри виклики минулого року в постійному утриманні перебувають усі об’єкти та елементи благоустрою, сезонним прибиранням були охоплені території площею майже 3 млн 400 тис. м2. Це всі дороги міста, тротуари, зелені зони, сквери тощо. В частині поточної експлуатації по завершенню міжопалювального періоду було проведено значну роботу по очищенню вулично-шляхової мережі, прибиранню зелених зон, загрібанню опалого листя, що в рази покращило стан зон благоустрою при виході із зими”, – говорить директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Працівники комунального підприємства “Вінницьке шляхове управління” постійно проводили планові та позапланові роботи в мережах зливової каналізації.

Також проводилася посилена робота по очищені русел малих річок загальною протяжністю понад 20 км в межі міста. Це дозволило підготувати окремі території міста до весняних паводків.

“Особлива увага вдосконаленню мережі зливової каналізації була приділена в складі робіт по організації кругового руху на розі вул. Князів Коріатовичів та вул. Миколи Оводова. Оскільки ця ділянка періодично ставала проблемною після понаднормових опадів, одночасно було розширено та дооблаштовано зливоприймальниками територію, в безпосередній близькості до перехрестя, а саме – вул. Князів Коріатовичів на ділянці від вул. Владислава Городецького до вул. Григорія Сковороди, а також впорядковано скиди атмосферних опадів з вул. Монастирської на вул. Миколи Оводова. Сьогодні ситуацію з періодичними підтопленнями вдалося зняти”, – наголошує Юрій Семенюк.

Минулого року також проводилися роботи для покращення технічного стану доріг. Протягом 2022 року силами 7-ми підприємств, залучених до робіт на конкурсних засадах відновлено 124,4 тис. м2 дорожнього покриття.

“Під час утримання вуличношляхової мережі міста в осінньо-зимовий період 2022-2023 років, як і більшість міст країни, вимушені були перевлаштуватися під виклики війни. Основним завданням було – надання якісних послуг при ощадливому використанні бюджетних коштів”, – говорить директор міського департаменту комунального господарства та благоустрою.

Бойові дії на сході у 2022 році призвели до унеможливлення видобутку технічної солі та суттєвого ускладнення в її логістиці. Через це значно збільшилась вартість солі. Тому було прийнято рішення змінити склад протиожеледних реагентів.

“Обробка доріг технічною сіллю ми замінили на один з найбільш доступних та ефективних способів боротьби з ожеледдю. Ми використовували піщано-сольову суміш у розрахунку 80-90% відсіву та 20-10% солі відповідно (залежно від погодних умов). Відсів забезпечував зчеплення автомобільних коліс з дорожнім покриттям, а сіль сприяла швидкому таненню льоду або снігу”, – пояснює Юрій Семенюк.

Уже за тиждень будуть завершені роботи по міжсезонному прибиранню проїзної частини вулиць міста.

Також проводяться підготовчі роботи до поточного ремонту дорожнього покриття після зимового періоду. Адже ремонт доріг це питання безпеки вінничан.

“Ми вже сформували перелік організацій, які будуть залучені до виконання робіт (ремонту дорожнього покриття), графіки виконання, провели попередній інструктаж з підрядними організаціями, на яких наголошено про обов’язкове дотримання якості виконання ремонту”, – зауважує Юрій Семенюк.

Уже розпочаті роботи з відновлення зелених зон після зими: розпушування та підсів газонів, перекопка лунок по місту, додаткова проливка молодих дерева та обробка їх від шкідників мідним купоросом, інші роботи.

“Протягом зимового і початку весняного періоду в частині капітальних робіт, які були затверджені при захисті проекту бюджету на 2023 рік по департаменту – майже на 100% завершені роботи по проектуванню, проведенню процедур закупівель та укладанню договорів на виконання будівельно-монтажних робіт. І на сьогодні вже розпочато реалізацію деяких із них”, – зазначає директор департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Семенюк.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що результатом комплексних реконструкцій чи будівництв є також певний економічний ефект.

“На прикладі Немирівського шосе після реконструкції бачимо, наскільки ця вулиця заповнилася різним бізнесом, сервісними центрами і так далі. Аналогічні ситуації маємо з низкою інших вулиць. Тому можемо зробити висновок, що саме такий підхід дає подвійний ефект: це і комфортність пересування пішоходів та водіїв, а також це є посиленням економічної основи нашого міста і можливості для ефективного розвитку малого і середнього бізнесу, залучення інвестицій у більш масштабні проєкти, як це ми робимо на прикладі індустріального парку”, – зауважив міський голова Сергій Моргунов.

Серед першочергових заходів для виконання протягом весняного періоду 2023 року:

  1. Приведення в належний санітарний стан зупинок громадського транспорту, скверів, бульварів, зон відпочинку біля водойм, пам’ятних знаків та меморіалів.
  2. Дезінфекція колодязів питної води.
  3. Очищення мережі зливової каналізації першочергово на магістральних вулицях, очищення малих річок.
  4. Фарбування турнікетного огородження. Очистка та миття колесовідбійних брусів.
  5. Приведення до належного естетичного вигляду вулиць Вінницької міської територіальної громади.

Міський голова Сергій Моргунов наголосив на необхідності тримати на контролі якість проведення ремонту асфальтового покриття і в цілому будь-яких робіт, бо “це кошти територіальної громади, які мають використовуватися ефективно”.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin