Вода з вінницьких криниць забруднена нітратами – фахівці “Держпродспоживслужби”
До такого висновку дійшли фахівці “Держпродспоживслужби” перевіривши якість питної води у криницях загального користування та місцях водозабору з Південного Бугу. Такі обстеження проводяться традиційно у квітні.
Найцікавіше те, що у річці та резервуарах відхилень не виявили. Зате у криницях зафіксували підвищений вміст нітратів та коліформні бактерії.
Кілька днів тому провели відбір проб води з 10 криниць громадського користування, перевірили їхній санітарно-технічний стан. Згодом вирішили провести позапланове обстеження очисних споруд каналізації “Вінницяоблводоканал”, відібрали проби води з річки Південний Буг в місці водозабору підприємства, з резервуару чистої води, насосних станцій третіх підйомів та водорозбірної колонки по провулку Кар’єрному.
Результати насторожують. Згідно отриманих експертних висновків всі проби води питної централізованого водопостачання, які були відібрані в контрольних точках “Вінницяоблводоканал” відповідають санітарним вимогам по мікробіологічних та фізико-хімічних показниках.
У криницях загального користування виявили підвищений вміст нітратів та коліформних бактерій за адресами:
- вулиця Маяковського, 12;
- вулиця Г.Успенського, 49;
- вулиця Замкова, 90;
- вулиця Огієнка, 19 та 42;
- вулиця Д.Марковича, 9;
- вулиця І.Франка, 13;
- 1 провулок Український, 5;
- вулиця Ю.Смірнова, 30;
- вулиця Кузнєцова, 2;
- вулиця Кооперативна, 18;
- вулиця Чумацька, 191 та 196;
- вулиця Тучановича, 55;
- вулиця Трублаїні, 58;
- вулиця Войцеховського, 8;
- вулиця Бучми, 130 та 197;
- вулиця Вернадського, 1.
Між тим, за висновками Центрів по контролю і профілактиці захворювань Міністерства охорони здоров’я США Україна увійшла до списку країн з найбільш небезпечною і несмачною водопровідною водою. Тим часом найбільш безпечніша і смачніша вода, на думку міжнародних фахівців – у США, Канаді, Чилі, Японії, Південній Кореї, Саудівській Аравії, Великобританії, Норвегії та більшості країн Євросоюзу
Ілона ВАЛЬТЕР