Мер міста Сергій Моргунов зустрівся з фермерами ВМТГ: обговорили соціальне партнерство, глибоку переробку продукції та інші можливості для розвитку

Сьогодні, 14 червня, у Вінниці зустрілися Вінницький міський голова Сергій Моргунов та агровиробники Вінницької міської територіальної громади. Вони обговорювали механізми активізації економіки в частині сільського господарства та перспективи, які за цим стоять. Йдеться про наукове співробітництво, укладання угод соціального партнерства, а також створення асоціації фермерів та приватних землевласників. Про це повідомив Сергій Моргунов у своєму телеграм-каналі та на сторінці у фейсбук.

Три роки тому до Вінниці приєдналися вісім населених пунктів, де розвивається аграрна промисловість. Саме ця сфера забезпечує продовольчу безпеку населення та створює робочі місця для жителів сіл. Для того, щоб вийти на новий якісний рівень та підсилити економічний потенціал всієї громади потрібно об’єднати зусилля агровиробників та міської влади, переконаний Сергій Моргунов. Зокрема, синхронізувати роботу фермерів та малих селянських господарств з індустріальними парками, щоб підвищити рівень доданої вартості.

“Більшість аграріїв нині фактично не займаються переробкою, а просто продають те, що виростили. Зараз через війну з’явилися суттєві проблеми з логістикою, а це мінімізує можливість експорту товарів. Ми ж хочемо створити такі умови для виробників, де буде розвиватися ідея доданої вартості. Наприклад, у Вінниці є чотири індустріальні парки і керуюча компанія одного з них — ЮПАРКС — має на меті створити “Кремнієву долину” з переробки сільськогосподарської продукції, — розповідає Вінницький міський голова. — Спільна робота в цьому напрямку дозволить нам збільшити доходи до бюджету та, відповідно, розвивати громаду. Наша мета — створити такий самий рівень комфорту на приєднаних територіях, як і у Вінниці. А це розвиток інфраструктури, соціально-економічного життя, освіти, медицини, надання адміністративних послуг тощо. Кожна територія повинна заробляти на себе, щоб через податки та збори і спільно з бюджетом ВМТГ була можливість розвивати це.

Напрацювання в цьому напрямку вже є. Зокрема, йдеться про реалізацію Стратегії 3.0, де одним з пріоритетів є зелена економіка та смарт спеціалізація. Вона охоплює розвиток аграрного бізнесу в частині інновацій, зростання експортного потенціалу, а також залучення науковців. Крім того, торік Вінниця затвердила декларацію про Зелений курс та затвердила першу в Україні на рівні громади Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки.

Під час зустрічі також обговорювали перспективу укладання угод соціального партнерства між Вінницькою міською радою та суб’єктами господарювання аграрного сектору. Це дасть можливість вирішувати проблемні питання місцевого значення, а також підвищить якість життя мешканців сільських територій.

Наостанок, агровиробники висловили бажання стати учасниками Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької міської територіальної громади. Це посприяє їм у представленні власних інтересів органам місцевого самоврядування та органам державної влади, а також створить можливості для обміну досвідом, співпраці з наукою та бізнесом у галузі переробки.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin