Зменшення теплових втрат у домівках. Поради вінничанам
Дотримуючись ряду правил можна зменшити теплові витрати у власній оселі, тим самим зробивши особистий вклад у підготовку громади до холодної пори року.
Тому вінничан закликають звернути увагу на наступне:
- Двері
Потрібно звернути особливу увагу на вхідні двері. Їх слід утеплити ущільнювачем по периметру стулок. Окрім того, потрібно тримати зачиненими додаткові двері на вході до під’їзду, але краще за все встановити на них дотягувач дверей.
- Вікна
Слід відрегулювати фурнітуру, щоб вікна щільно зачинялись, аби не було протягів. Також потрібно звернути увагу на гумові ущільнювачі. Якщо вони пошкоджені та втратили свою еластичність їх слід замінити на нові. Встановлення прозорої тепловідбивної плівки на внутрішню частину віконних рам також стане у пригоді.
- Батареї
Батареї потрібно тримати відкритими, вони не мають бути закриті меблями, шторами або іншими речами інтер’єру. Також рекомендується наклеїти фольгований тепловідбивний екран на стіну з батареєю.
- Регулювання опалення
Якщо у помешканні є така можливість, слід підтримувати температуру не більше 18 градусів за Цельсієм. Також слід зменшувати температуру в помешканні, коли вдома нікого немає та у тих кімнатах, які ніхто не використовує.
- Під’їзд та будинок
При наявності у будинку індивідуального теплового пункту, варто разом з іншими мешканцями звернутись до управителя, ОСББ або знайти фахівця, щоб встановити температуру у квартирах не більше 18 градусів за Цельсієм. Також слід прослідкувати за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та на горищах.
У департаменті міського господарства ВМР наголошують, що завдяки спільним зусиллям як вінничан, так і представників відповідних підприємств та служб Вінницька громада зможе гідно пройти опалювальний період.
«Незабаром розпочнеться наступний опалювальний період і ми маємо пам’ятати, що наша країна досі перебуває у стані війни. Може бути таке, що ворог відновить терористичні обстріли об”єктів критичної інфраструктури, тому маємо бути готовими до будь-якого розвитку подій. На засіданнях Оперативного штабу з підготовки до опалювального періоду, спільно з представниками відповідних критичних підприємств та департаментів міської ради, постійно обговорюємо можливі позаштатні ситуації та реагування на них. Своєю чергою ми також закликаємо вінничан подбати й про енергоефективність власних помешкань та здійснити заходи, що націлені на зменшення теплових втрат у власних помешканнях», – зазначає директор департаменту міського господарства Роман Фурман.
Для довідки
Оперативний штаб з підготовки до наступного опалювального періоду об’єднує комунальні підприємства критичної інфраструктури, відповідні департаменти, комунальні підприємства обласної власності, які подають воду та тепло. Серед іншого, на засіданнях штабу відпрацьовують відповідні алгоритми, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, розробляють рішення щодо реагування на позаштатні ситуації.