Приємно, о нашу державу там представляла вінничанка Мар’яна Шевчук. Дівчині вдалось підняти вагу 128 кг і отримати золоту медаль.

То ж в неї є всі шанси отримати путівку на Паралімпійські ігри 2020 року в Токіо (Японія).

Додамо, що Мар’яна Шевчук родом з Хмільника, де й досі мешкає її мама. Жінка, в яка має групу інвалідності, виховувала доньку сама. Мар’яна має звання «Майстер спорту України міжнародного класу» і є вихованкою Вінницької обласної ДЮСШ «Колос». Її тренує Олег Пакула. В 2016 році дівчина на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро посіла четверте місце у змаганнях з пауерліфтінгу. Крім того, встановила три світових рекорди, виграла Кубок світу у місті Дубаї. Втім, навіть у десятку кращих спортсменів Вінниччини за підсумками 2015-2016 років Мар’яна чомусь не потрапила. місцева влада чомусь залишила цю сильну та талановиту дівчину без заслуженої стипендії…

У минулому році наша землячка посіла 2 місце у ваговій категорії до 55 кг з результатом 122 кг. Цього разу наша землячка пропустила вперед місцеву спортсменку з Мехіко — до «золота» їй не вистачило лише 1 кг. А в травні 2018 Мар’яна Шевчук у Франції здобула золоту медаль у ваговій категорії 55 кг та встановила новий рекорд світу -130,5 кг. Нині дівчина закінчує навчання у технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету.

Валентина Лісова