На Вінниччині у лісах мешкають 441 плямистий олень. Фото

У лісах Вінниччини нараховують 441 оленя плямистого. Популяцію збільшують у вольєрах. Зараз у тварин особливий період – вони скидають роги та готуються до шлюбного періоду. 

Про це повідомляють в Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства. 

Олень плямистий у минулому був звичним мешканцем дібров Поділля. Сьогодні через згубну антропогенну діяльність представників цього прекрасного виду можна зустріти далеко не у всіх мисливських угіддях. Згідно з обліком диких тварин, проведеним у 2020 році, усього у мисливських угіддях Вінниччини нараховується 441 олень плямистий. Лісівники збільшують популяцію цього виду у вольєрному господарстві.

Вольєр для напіввільного утримання диких тварин знаходиться на площі 163 га Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. Його розділили на дві частини: в одній мешкають дикі свині, а в іншій розводять плямистих красенів. У 2018 році сюди завезли 10 самок, які привели того ж року молодняк. Дещо пізніше до них приєднався господар, перший дорослий самець. Працівники вольєру дали оленю кличку Султан.

За результатами цьогорічного обліку у вольєрі мешкає 27 оленів, разом із минулорічним молодняком. З них приблизно 5-7 самців. 

Підійти до оленів надто близько практично неможливо, вони дуже полохливі і не підпускають навіть тих, хто їх підгодовує”, – розповідає єгер лісництва Віталій Антонюк.

Кінець весни та початок літа – це час, коли олениці приводять потомство. У теплу пору року у ці тварини найкрасивіші: яскраве хутро і найчіткішими стають плямки, що дали назву видові. Взимку ж цятки майже зникають.

У самців оленя плямистого на Вінниччині зараз особливий період – щорічне оновлення рогів. Починають скидати олені роги на другому році життя, обчухуючи ними дерева. А через два місяці видно уже молоді роги, які встигають відрости до шлюбного періоду тварин. Адже у період гону олені влаштовують справжні турнірні бої. Саме за кількістю відростків на рогах можна визначити вік тварини. 

Коли чисельність оленів збільшиться, їх планують поступово випускати у вільне середовище, в лісові угіддя. Для збільшення кількості цього виду лісівники виконують усі необхідні заходи, уважно доглядають та охороняють тварин. На території вольєру створено ввесь комплекс біотехнічних споруд, їх регулярно підгодовують, у літній період заготовляють сіно, гіллячковий корм, коренеплоди, закуповують сіль. Також на території вольєру споруджено штучну водойму із проточною водою”, – розповідають мисливствознавеці. 

У лісах Вінниччини мешкають 440 плямистих оленів (Фото)

У лісах Вінниччини мешкають 440 плямистих оленів (Фото)

У лісах Вінниччини мешкають 440 плямистих оленів (Фото)

У лісах Вінниччини мешкають 440 плямистих оленів (Фото)
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin