Поліцейська офіцерка громади Тетяна Корсун: «Варто більше допомагати людям»

Тетяна Корсун в поліції з 2017 року. Спочатку працювала в черговій частині, потім стала дільничною, а коли стартував проєкт «Поліцейський офіцери громади», вирішила спробувати себе у новій сфері. Пройшла відбір і сьогодні є однією з близько 50 поліцейських громад Вінниці. Як розповідає поліцейська, на цю посаду обирають кращих із кращих. Найнаполегливіші – випробовують свої сили кілька разів, паралельно удосконалюючи свої навички.

«На навчаннях нас дійсно готують так, щоб ми знали, як діяти в різних критичних ситуаціях. Це справді важко, а вимоги до усіх однакові, незалежно від віку, статі чи досвіду роботи», – зазначає поліцейська.

Сьогодні вона має у підпорядкуванні одну з найбільших у місті територій. Крім того, офіцерка активно допомагає нашим захисникам, долучаючись до різних зборів, та сама організовує їх.

Думала, що буде патрульною

Поліцейська згадує, що спочатку вона планувала бути патрульною. Подала відповідні документи, пройшла співбесіду і поїхала на навчання в Київ.

«Я – цивільна людина й на той момент не знала про кількість напрямків роботи поліції. Поїхала і вже там зрозуміла, що навчаюсь не на патрульну, а на співробітника групи реагування патрульної поліції. Так за мене вирішила доля. Зрештою навчання я закінчила і приїхала в Калинівку, де почала працювати у черговій частині підрозділу», – посміхається дівчина.

Пізніше з Калинівки Тетяна переводиться у Вінницю, також працювати у черговій частині, однак хотіла більше роботи з людьми.

«Мене мотивувало те, що громадяни приходили в поліцію, щоб просто щиро подякувати за допомогу саме дільничним. Я подумала: це воно. У 2019-му я вже була дільничною, – розповідає вона. – Пізніше зайшла мова про новий на той час проєкт “Поліцейський офіцер громади”. В мене вже були друзі, які стали ПОГами. Вони розповідали про позитивні зміни, про те, що більше працюють на території та краще знають людей. Ця робота дає можливість не просто виконувати завдання з підтримки правопорядку, а й заслужити довіру населення, більше допомагати людям».

Навчання на поліцейського офіцера громади тривало 2,5 місяці та проходило на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Перед самим навчанням претенденти мали пройти тестування, поліграф, співбесіди.

«Заняття були настільки інтенсивними, що кожен день фактично потрібно було засвоювати нову тему. Потім ми складали іспити з тактичної та фізичної підготовки, знання законодавства, водіння. Були також змодельовані різні ситуації, у тому числі із застосуванням зброї. У цих випадках потрібно було правильно відреагувати, мінімізувавши умовні тяжкі наслідки».

У підпорядкуванні – одна з найбільших територій

З листопада дівчина розпочала виконувати обов”язки поліцейської офіцерки громади. До речі, за словами Тетяни, на новій посаді їй став у пригоді досвід роботи в черговій частині.

«Тут потрібно знати, як працювати з базами даних, як правильно вносити відомості та відбирати заяви, пояснення. Я це все вже знала, тому мені було значно легше», – каже поліцейська.

Сьогодні у підпорядкуванні поліцейської територія, на якій проживає майже 6,5 тисяч населення. Її зона відповідальності – непарна сторона Київської (від будинку №45) та прилеглих до неї вулиць і провулків, включно з територією обласного водоканалу.

Правопорушень стало менше

Найчастіше, як розповідає Тетяна Корсун, до поліцейських офіцерів громад звертаються літні мешканці. Багато хто з них приходить просто, щоб їх вислухали.undefined

«І їх потрібно вислухати, поговорити та заспокоїти. Для них – це також допомога, і насправді дуже необхідна допомога. Коли вони йдуть, то щиро дякують, а ти розумієш, що зробила маленьку добру справу», – говорить поліцейська.

Щодо типу звернень, то серед них переважають дрібні крадіжки у торгових мережах та непорозуміння між сусідами: затоплення, сварки, порушення тиші.

Разом з тим, Тетяна відмічає, що наразі порушень стало менше: «Багато хто розуміє, що нині надмірні веселощі не на часі. А раніше саме вони і призводили до різних бійок чи домашнього насилля. Також ми допомагаємо людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, особливо, якщо там є діти. Коли відвідуємо їх, то завжди приходимо не з пустими руками, приносимо іграшки, продукти, солодощі. Щиро хочеться, щоб їхнє життя покращилось».

Навідуються поліцейські офіцери громад і в школи – розповідають дітям про правила дорожнього руху, безпечну поведінку в різних ситуаціях, вдома, у школі та на вулиці. Зі старшими можуть поговорити про булінг та інші правопорушення й відповідальність за вчинення таких дій.

На запитання, чим відрізняється робота ПОГа від дільничного, офіцерка впевнена, що це, в першу чергу, розширена робота з людьми та для людей.

«Пам”ятаю, як під час ракетного удару 14 липня ми працювали неподалік, тож одразу вирушили на місце. Це було важко морально, але коли тобі потім телефонують і дякують, це дуже цінно».

Будь-яка допомога ЗСУ важлива

Крім роботи поліцейською, сьогодні Тетяна Корсун намагається всіляко підтримувати Збройні Сили України.undefined

«Ще з самого початку повномасштабного вторгнення ми з родиною зрозуміли, що потрібно робити, що можемо. Тоді в перші дні, коли фактично працювали лише екстрені служби, мама зі своєю сестрою готували їжу. Ми її потім розвозили по блокпостах для наших захисників, які стояли там і вдень і вночі. Потім почали плести сітки. Передавали бійцям харчі. Зараз, як тільки бачу якісь збори, одразу долучаюсь. У мене знайомий їхав на авдіївський напрямок, то ми йому теж організовували збір на спорядження. Нещодавно для нашого колишнього колеги, який нині воює на Херсонському напрямку, ми разом з іншими небайдужими громадянами відремонтували автомобіль та завантажили його усім необхідним. А взагалі, я вважаю, що сьогодні важлива будь-яка допомога нашим воїнам, навіть, якщо хтось задонатить гривню або просто зробить репост – це теж підтримка».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin