У Вінниці для молоді провели практикум із жестової мови
У Вінниці 25 квітня відбувся одноденний практикум із жестової мови для молоді міста, який зібрав 40 учасників. Організували захід відділ молодіжної політики ВМР спільно з Вінницькою молодіжною радою в межах проєкту «UPSHIFT» за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.
Провели практикум Лілія Янчук та Іванна Михайленко. Дівчата – з порушенням слуху. Кажуть, що разом із командою вирішили створити цей проєкт, щоб допомогти людям краще почуватися у спілкуванні з чуючими. Це один з інструментів побудови безбар’єрного середовища, в якому всі мають рівні можливості.
«На жаль, сьогодні дуже мало людей, які знають жестову мову. Особливо складно, коли приходиш отримати якусь послугу, і вимушений багато писати, щоб пояснити, чого хочеш. У нас в Україні не вистачає перекладачів жестової мови. Тому я вважаю, що її повинні знати всі. Вона допоможе людям із порушенням слуху», – сказала співорганізаторка Іванна Михайленко.
А начальниця відділу молодіжної політики Юлії Мончак зауважила, що жестова мова є не лише засобом спілкування для людей з порушеннями слуху, а й корисним інструментом для всіх, хто бажає ефективніше комунікувати незалежно від можливостей. І саме такі ініціативи сприяють створенню більш інклюзивного суспільства та підвищують рівень розуміння та толерантності серед громадян. Тому подібні заходи планують проводити на постійній основі.
«Під час події учасники вивчити основи жестової мови, а також навчилися використовувати фрази, вирази, міміку та жестикуляцію для ефективного спілкування. Заняття було спрямоване на популяризацію цієї системи комунікації серед широкого загалу та підвищення рівня її розуміння серед громадськості», – повідомила начальниця відділу молодіжної політики Юлії Мончак.