Місто для всіх: Вінниця демонструє інклюзивні ініціативи

У відео, презентованому у Вінниці, висвітлено ключові досягнення міста в сфері безбар’єрності, зокрема допомогу маломобільним людям, адаптацію інфраструктури та розвиток інклюзивних сервісів.

Цьогоріч Вінниця уже традиційно очолила рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю за результатами Дев’ятого всеукраїнського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту IRI. Але цьому передувало більше 20 років спільної роботи громади, влади та бізнесу над формуванням безбар’єрного середовища у місті. Ініціаторкою цього процесу ще у 2002 році стала Раїса Панасюк – громадська діячка, засновниця ГО «Гармонія», а згодом і урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю. Пані Раїса спрямовувала усі зусилля на створення комфортних умов у місті для маломобільних груп населення. Згодом цю ініціативу було підтримано міською радою, і вона знайшла своє відображення у новій міській програмі «Вінниця – місто, зручне для всіх».

Зараз у Вінниці впроваджено багато рішень, орієнтованих на потреби маломобільних груп населення. Тут одними з перших в Україні почали впроваджувати елементи фізичної доступності: кассельські бордюри, віденські зупинки, тактильну плитку. По маршрутах курсує низькопідлоговий громадський транспорт (його частка на сьогодні становить 60%), збільшується кількість пандусів, підйомників й понижених входів у різноманітних закладах. Бізнес також долучається до соціальної реабілітації поранених військових та цивільних і адаптує свої послуги для їхніх потреб (доступний вхід, інклюзивні вбиральні, номери у готелях тощо). Ще з 2007 року у місті функціонує центр реабілітації «Гармонія», який допомагає з фізичною та соціальною реабілітацією, навчанням та працевлаштуванням людей з інвалідністю, а також забезпечує безоплатний сервіс соціального таксі. В останні роки у місті зросла популярність інклюзивних екскурсій для мам з візочками, людей з інвалідністю, ветеранів, які перебувають у вінницьких закладах на реабілітації.

Вінниця постійно працює над покращенням різних аспектів, маючи власну міську Програму безбар’єрності, Раду безбар’єрності та комісію з обстеження об’єктів, яка надає пропозиції з покращення доступності закладів. І йдеться не лише про фізичну, а й інформаційну, цифрову, громадянську, освітню і економічну безбар’єрність у всіх сферах життєдіяльності. Таким чином громада прагне створити простір, де кожна людина може вільно пересуватися, отримувати необхідну інформацію, здобувати знання, працювати та відпочивати.

У відзнятому відео про інклюзивні практики, які нині функціонують у Вінниці, представлена лише невелика, але дуже важлива їх частина:

  • аудіодискрипція у Вінницькому обласному театрі ім. М. Садовського;
  • інклюзивна кав’ярня «Кульбабка», де працюють баристи на кріслах колісних;
  • артпростір «ЕтноЧари» з гончарними майстеркласами для людей з порушеннями зору;
  • сервіс соціального таксі для людей з інвалідністю;
  • жестова мова у Центрі надання адміністративних послуг;
  • низькопідлоговий громадський транспорт і кассельські бордюри на зупинках;
  • інклюзивні екскурсії.

Відеоролик створений на замовлення департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради студією Crystal Produсtion. Його можна переглянути за посиланням

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin