Соціальний супровід при працевлаштуванні для людей з інвалідністю – послуга, необхідна і кандидатам, і роботодавцям

У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк запровадили нову послугу – соціальний супровід людей з інвалідністю під час працевлаштування та на робочому місці. Фахівці центру допомагатимуть працівникам адаптуватися до нового середовища, а роботодавцям – створити комфортні умови для їхньої роботи.

«Нова послуга – соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці для людей з інвалідністю – це логічне продовження широкого спектра наших послуг. У нас є раннє втручання для дітей до 3 років та їхніх батьків, інклюзивне навчання для дітей шкільного періоду та студентів, реабілітація молоді і далі має йти працевлаштування. Тож ми вводимо можливість отримати кваліфіковану допомогу при цьому процесі», – розповідає директорка центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.

За її словами, головне, у чому полягає послуга, це підтримка як для людини з інвалідністю, яка шукає роботу чи тільки працевлаштувалася, так і працедавця.

«Працедавець, який бере людину з інвалідністю на роботу, теж має певні побоювання та ризики, в яких потребує підтримки. Асистент може допомогти і розвінчати міфи стосовно працевлаштування та роботи людини з інвалідністю, надати відповідну підтримку, допомогти облаштувати робоче місце або графік роботи для нового співробітника», – пояснює Олена Чорнобривенко.

Окрім того, асистент допомагає і в психологічному аспекті, і більш практично: може допомогти людині облаштувати робоче місце під себе, розв’язати логістичні питання, зокрема, відстежувати низькопідлоговий транспорт для доїзду на роботу, а також досягти компромісу із роботодавцем щодо робочого графіку задля зручності та максимальної ефективності працівника на роботі.

«Переконані, що така послуга матиме попит. Знаємо, що люди потребують підтримки асистента на новому робочому місці. Особливо ті люди з інвалідністю, які влаштовуються на робочу вперше, або ті, хто отримав інвалідизацію внаслідок травми, і після цього повертається в робоче середовище. Це стосується також ветеранів та ветеранок, які після служби повертаються в цивільне життя та влаштовуються на роботу», – зазначила Олена Чорнобривенко.

Роботодавці, які хочуть адаптувати роботу для співробітника з інвалідністю, а також ті люди, які знаходяться в пошуку роботи і потребують підтримки, можуть звертатися до центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк за адресою: вул. В. Винниченка, 5 або за номером телефону: (0432) 507-504.

У закладі наголошують: фахівці не шукатимуть роботу для кандидатів, як у центрі зайнятості, а саме надаватимуть підтримку під час пошуку та адаптації на новому робочому місці.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin