АВІАЕКСПЕРТ ЄВГЕН ТРЕСКУНОВ РОЗПОВІВ, ЩО РЕКОНСТРУКЦІЮ ВІННИЦЬКОГО АЕРОВОКЗАЛУ ЗАПРОЕКТУВАЛИ ЗА СУЧАСНИМИ BIM ТЕХНОЛОГІЯМИ

Про останні новини та особливості двох проєктів в рамках модернізації інфраструктури вінницького аеропорту розповів відомий український авіаексперт, радник Вінницького міського голови з питань розвитку аеропорту Євген Трескунов. 

За експертною думкою пана Трескунова міжнародний аеропорт для будь-якого регіону – це перш за все “магніт”: «До розбудови регіональних аеропортів на перших етапах потрібно ставитись не як до бізнесу, який має приносити прибутки, а як до магніту, який притягує в регіон туристичні потоки і привабливість та інвестиції. Наявність міжнародного аеропорту і розвиток прямих міжнародних авіасполучень одразу виводить регіон і місто на абсолютно інший рівень інвестиційної та туристичної привабливості. Це і є наш головний орієнтир».

SV_00352.jpgЄвген Трескунов також розповів про останні новини щодо ситуації з фінансуванням реконструкції злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту. «Ми очікуємо, що в цьому році буде нарешті започатковане давно обіцяне державне фінансування нашого проєкту аеродрому, зокрема в найближчий місяць ми сподіваємось, що буде законодавчо замінено джерело фінансування – замість спеціального фонду державного бюджету, який наповнюється з суттєвим відставанням від планів бюджету на цей рік, – буде передбачено загальний фонд, що дозволить почати реалізацію цьогорічних планів по регіональних аеропортах, зокрема у Вінниці. Зараз цим питанням активно опікуються керівництво Міністерства інфраструктури та Офіс Президента, щоб внести зміни у законодавство і перевести наш проєкт та проєкти інших комунальних аеропортів у загальний фонд і гарантовано отримати фінансування, яке було заплановане на 2021 рік. По інших заходах, що також залежать від центральних органів виконавчої влади в Києві: 9 червня Кабінет Міністрів затвердив Порядок використання коштів, зараз Міністерство інфраструктури з Міністерством фінансів вже погоджує Паспорт бюджетної програми, а за Антимонопольним комітетом – допустимість державної допомоги по проектах аеропортів. Загалом все це мало відбутись ще в січні-лютому цього року, тож мінімум половину будівельного сезону через таку затримку вже втрачено», – каже авіаексперт.

205117514_1974192639398489_1460345521555739098_n.jpgЗлітно-посадкова смуга та загалом аеродром у Вінниці будувались понад 40 років тому для радянських літаків, перш за все військових, які могли сідати як на ґрунт, так і на тверде покриття. Тому вимоги для несучої спроможності покриттів були значно нижчими ніж сучасні. «Якщо ми говоримо про те, що наш аеропорт міжнародний, то ми повинні привести інфраструктуру аеродрому до діючих міжнародних вимог ІКАО та авіакомпаній. Основними пріоритетами проєкту реконструкції аеродрому є посилення несучої спроможності твердих покриттів злітно-посадкові смуги, доріжки перону, де і будуть здійснювати операції повітряні судна. Наша мета “мінімум” – щоб не було жодних обмежень для польотів таких літаків як Boeing 737-800 та Airbus A320, які найбільш популярні серед усіх бізнес-моделей авіакомпаній», – говорить радник міського голови з питань розвитку аеропорту «Вінниця».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin