Волонтерська асоціація українських психологів і психотерапевтів: допомага військовим та переселенцям

25 червня відбулось відкриття офісу громадської організації «Асоціація українських психологів і психотерапевтів» у Вінниці та презентація їхньої роботи. Приміщення для спеціалістів, які з початку повномасштабного вторгнення працюють як волонтери, надав департамент комунального майна Вінницької міської ради. Спеціалісти продовжують безкоштовно надавати психологічну допомогу військовим, переселенцям та їхнім родинам.

На відкритті центру та презентації роботи психологів були присутні заступниця міського голови Галина Якубович, директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова, заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук, а також директор департаменту комунального майна міськради Андрій Петров.

«Про психологів-волонтерів Вінниці найкраще скаже їхній слоган, який відображає місію: “Стоїмо на сторожі ментального здоров’я українців. Тримаймо стрій!”. Дійсно, психологи-волонтери працюють у надзвичайно напружених умовах. 24 години на добу, сім днів на тиждень вони на зв’язку з людьми, які потребують психологічної допомоги. А наразі це, на жаль, більшість українців. Всі ми так чи інакше отримали травму війни, а найбільше – вимушені переселенці, військові, їхні родини, діти. Їх психологи-волонтери консультують безкоштовно. А відтепер спеціалісти мають власний офіс, де зможуть збирати групи підтримки та покращувати ментальний стан мешканців нашого міста», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Про початок співпраці з психологами-волонтерами нагадала директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

«Команда психологів-волонтерів згуртувалася у лютому 2022 року. Об’єдналися спеціалісти при міському центрі соціальних служб. Разом з соціальними працівниками вони цілодобово чергували на залізничному вокзалі, зустрічаючи переселенців. Також працює безкоштовна гаряча лінія: психологи консультують і телефоном. Пізніше спеціалісти почали організовувати групи взаємодопомоги. Згодом вони об’єдналися і юридично, створивши громадську організацію “Асоціація українських психологів і психотерапевтів”. Їхня основна цільова аудиторія – це ті, хто найбільше потребує психологічної допомоги. Але пам’ятаймо, що про стабільний психоемоційний стан в умовах війни потрібно дбати всім», – говорить Валентина Войткова.

У травні 2022 року, за співпраці з Вінницькою міською радою, психологів-волонтерів залучили до процесу надання допомоги пораненим військовим у медзакладах міста. Наразі Асоціація налічує 20 психологів, які продовжують на волонтерських засадах працювати з людьми, які постраждали від війни, а також тими, хто опинився у складних життєвих обставинах.

«Допомогою ми охопили вже тисячі людей з початку повномасштабної війни: онлайн і офлайн. Раді, що наразі в нас є окреме приміщення. Тут не тільки надаватимуть психологічну допомогу клієнтам, але й проходитимуть професіональні зустрічі психологів задля покращення якості їхньої роботи. Важливо, що в нашому центрі є можливості для проведення і індивідуальної роботи, і для групових занять», – зауважила заступниця голови правління ГО «Асоціація психологів і психотерапевтів», практична психологиня, кризова психологиня Наталя Мороз.

Офіс Асоціації українських психологів і психотерапевтів знаходиться за адресою: вул. Київська, 31. Звернутися можна за номером телефону: 068-110-63-23.

Заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук нагадала, що в закладі також працюють штатні психологи. Вони приймають за адресами: просп. Космонавтів, 30 та Брацлавська, 85. Звернутися до психологів-волонтерів можна за номерами телефонів.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin