«Код безпеки» стартував у Вінниці! Новий освітній проєкт для підлітків допоможе навчитися розпізнавати фейки, безпечно поводитися в соцмережах та критично мислити. Ініціатива реалізується за підтримки міської ради

У Вінниці стартував перший воркшоп освітнього проєкту «Код безпеки». Його провели 14 травня Служба у справах дітей міської ради спільно з ГО «Інноваційна дія». Проєкт допоможе підліткам навчитися розпізнавати фейки, уникати маніпуляцій та орієнтуватися в інформаційному просторі.

Проєкт є переможцем грантового конкурсу, а його реалізація підтримана фондом громади «Подільська громада».

«Ми розробили цикл заходів, до яких будуть долучені діти та підлітки, студенти професійно-технічних училищ та коледжів. Проєкт реалізуємо з метою формування навичок медіаграмотності, а також прагнемо навчити протистояти небезпеці, яка існує в соціальних мережах, зважаючи на те, що ми живемо у воєнний час і ворог, з яким ми боремося, активний у всіх сферах: як на полі бою, так і у мережі інтернет, намагаючись долучити зокрема підлітків до протиправних дій. Наші діти мають знати, як себе убезпечити, щоб не потрапити у пастку», – зазначає начальниця служби у справах дітей ВМР Людмила Шафранська.

До організації долучилась громадська організація «Інноваційна дія».

«Ми хочемо, щоб було більше свідомих людей, які розуміють, як діяти в інтернеті, в тому числі у соціальних мережах, щоб не допустити небезпечних ситуацій та ні в якому разі свідомо чи несвідомо не допомагати ворогу. Окрім воркшопів, ми плануємо роздрукувати листівки-пам’ятки, які роздаватимемо на тренінгах, та розвішати плакати у транспорті та публічних місцях, щоб люди усвідомлювати усі ризики та знали як їм протистояти», – говорить Аліса Мельник, комунікаційна менеджерка ГО «Інноваційна дія».

Спікером робочої майстерні став педагог, експерт з медіаграмотності Сергій Роїк. У форматі активної взаємодії з учасниками він поділився своїми знаннями з теми та надав практичні інструменти для протидії ризикам онлайн.

Перший воркшоп проєкту «Код безпеки» об’єднав близько 60 учасників.

«Такі заходи важливі та корисні, адже в країні війна, в інтернеті люди стикаються з шахрайством та іншими загрозами. Треба знати і розуміти, як ми можемо цьому протистояти», – розповіла Діана Штельмах, студентка Вінницького фахового коледжу економіки та підприємництва ЗУНУ.

Подібні воркшопи планують провести не тільки для дітей та підлітків, а також для батьків та педагогічних колективів.

Проєкт «Код Безпеки» є одним із переможців у воркшопі «А давайте СПІЛЬНО?», проведеного Фондом громади «Подільська громада» у партнерстві з Мережею ОГС «Місто змістів» та департаментом кадрової політики ВМР у межах конкурсу проєктів «Посилення Українських Фондів Громад» у рамках Угоди про грант між Фондом Ч.С. МОТТА та ГО «ІСАР Єднання».

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin