Нещодавно у Вінниці відбувся ветеранський турнір з пауерліфтингу «Сила титанів»
Сила — це не лише про м’язи. Це про волю, характер і здатність вставати після падінь. Саме таку незламність показали наші Захисники на чемпіонаті Вінниці з класичного жиму лежачи в межах проєкту «Сила титанів».
Цей турнір, який відбувся в межах Національного тижня безбар’єрності, став не просто спортивною подією – він перетворився на маніфестацію незламного духу наших героїв. Вони довели: попри поранення, біль і пережите на фронті, у них живе жага до життя, боротьби та перемоги – і не лише на полі бою, а й у цивільному житті. Організаторами змагань виступили міська рада та комітет по фізичній культурі і спорту ВМР.
Як зазначив голова комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський основною метою заходу було не лише підтримати фізичну форму ветеранів й ветеранок, а й допомогти їм віднайти внутрішню рівновагу, зміцнити дух і зруйнувати ті невидимі психологічні кордони, які війна залишає у душах.
«Проєкт “Сила титанів” – ініціатива Вінницької міської ради в підтримку наших шановних ветеранів та ветеранок, з якими працюємо постійно. Це далеко не перше змагання – і точно не останнє, адже ми не зупиняємось. Вкотре у турнірі взяли участь і ветерани, які проходять реабілітацію у Вінниці. Всі пауерліфтери продемонстрували чудові результати – в першу чергу для себе. Ми бачимо, як спорт допомагає їм відчути власну силу, віднайти впевненість і натхнення. Це, без перебільшення, один із найефективніших шляхів реабілітації. До змагань ветерани часто приходять із похмурими обличчями, але вже після – вони зовсім інші: світлі, усміхнені, заряджені. Ми вдячні кожному за те, що зробили й продовжують робити для України», – підкреслює Сергій Краєвський.
Також він додав, що «Сила титанів» – це не про медалі. Це про перемоги над собою. Про шлях від лікарняного ліжка до спортзали. Про те, як зранене тіло знову стає потужним інструментом сили. Про те, як братство, яке загартувалося в окопах, знаходить нове дихання у спільних тренуваннях і підтримці на помості.
«Кожне підняття штанги – це символ. Символ того, що українські ветерани й ветеранки не зламалися. Що їм є чим дихати, є для чого жити і є що сказати цьому світу. І їхній приклад – дороговказ для всіх нас», – каже він.
Головний суддя змагань, ветеран російсько-української війни Армен Гарибян підкреслив, що цей турнір – не лише про спорт. Це про людську гідність, взаємну підтримку та про силу, що перетворює біль у мотивацію.
«Вінниця ще раз підтвердила: місто сильних людей – це не лише гасло, а й реальність. Реальність, у якій ветерани й ветеранки війни мають можливість віднайти себе знову, відчути підтримку громади і повірити, що попереду – нові перемоги. Бо сила титанів – у кожному, хто не здається. Хлопці, маючи поранення, ампутації, виходять і борються не лише з вагою, а й із власними страхами та болем. І перемагають. Це найвищий рівень сили духу», – зазначив він.
Особливо символічно, що змагання відбулись саме під час Національного тижня безбар’єрності – ініціативи, яка покликана змінити підхід до інклюзії та рівності у суспільстві.
Безбар’єрність – це не лише про пандуси чи доступність будівель. Це – концепція глибокої поваги до кожної людини, створення таких умов, за яких незалежно від віку, інвалідності, статі, фізичних чи інтелектуальних особливостей кожен може реалізовувати свої можливості: навчатись, працювати, подорожувати, впливати на життя громади і країни. Саме спорт у цьому випадку стає надпотужним інструментом безбар’єрності – як фізичної, так і психологічної. Змагання з пауерліфтингу стали втіленням цієї ідеї – місцем, де важливі не обмеження, а сила характеру. Це ще один крок до того, щоб країна стала дійсно безбар’єрною країною для кожного свого громадянина.
Джерело – новини ВМР