У Вінниці працюють мобільні групи з протидії спалювання сухої рослинності

У Вінницькій громаді понад місяць тривають рейди, які спрямовані на протидію спалювання сухої рослинності. Для цього на базі комунального підприємства “Муніципальна варта” сформували вісім робочих груп, учасники яких контролюють дотримання правопорядку та притягують порушників до адміністративної відповідальності. Власне, за це час інспектори оштрафували 11 вінничан.

“Бувають різні випадки. Якось інспектори здалека побачили дим і застали біля багаття жінку, яка спалювала на городі рештки від врожаю. Важливо пам’ятати, що це не екологічний спосіб утилізації, адже дим псує стан повітря та шкодить здоров’ю людей. І при цьому треба розуміти, що вітер може рознести полум’я на сусідні ділянки. За фактом порушення інспектори склали адміністративний протокол на жінку і також пояснили, чому не можна спалювати сухе листя. Вінничанка пообіцяла, що більше так чинити не буде. За весь період наші інспектори виявили 11 порушників і ця робота триватиме й далі. Але хочеться зазначити, що з роками паліїв стає менше, люди стають більш свідомими й намагаються берегти довкілля”, – розповідає начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

Загалом, у різних частинах міста робочі групи патрулюють приватний сектор щодня – з самого ранку й до вечора. За словами головної інспекторки відділу контролю благоустрою Аріни Миколюк, рейди триватимуть до кінця жовтня.

“Вінничани здебільшого намагаються користуватися компостною ямою, але часом палять листя – це, на їх думку, значно швидше. Ми пояснюємо, що це недопустимо і, звісно, притягуємо до адміністративної відповідальності порушників”, – додала головна інспекторка.

Аналогічні перевірки відбуваються щороку – навесні та восени. Порушників притягують до адміністративної відповідальності відповідно до статті 152 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян – від двадцяти (340 гривень) до вісімдесяти (1 тисячі 360 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб”єктів підприємницької діяльності – від п”ятдесяти (850 гривень) до ста (1 тисячі 700 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, розповідає Віталій Чигур.

Повідомити про факти спалювання сухої рослинності можна до Ситуаційного центру за телефоном – (067) 410 21 01 або ж до Цілодобової варти – 15-60.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin